Ułatwienia dla seniorów – wygodna wanna czy kąpiel pod prysznicem?

Dla osób starszych i schorowanych kąpiel niejednokrotnie jest ogromnym wyzwaniem. Problem ów tyczy się przede wszystkim wejścia do wanny lub brodzika i późniejsze wyjście.  czysty nos i zatoki Przygotowując łazienkę warto wziąć pod uwagę nie tylko wygląd ale także praktyczność, użyteczność oraz przyzwyczajenia seniorów.

Co będzie bezpieczniejsze – prysznic czy wanna?

Łazienka dla osoby starszej winna być przede wszystkim bezpieczna Musi uwzględniać przyzwyczajenia i ograniczenia ruchowe seniora. Stylistyka może odejść na dalszy plan. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem wydaje się prysznic otwarty, bez brodzika, lecz nie każdy senior da radę wykąpać się na stojąco.
By ułatwić kąpiel można przymocować pod prysznicem dedykowane barierki oraz siedzenie. Akcesoria te skutecznie pomagają w utrzymaniu stabilności oraz redukują ryzyko poślizgnięcia. Za prysznicem przemawia nieduży koszt oraz łatwość montażu. Maksimum wygody oraz bezpieczeństwa zapewni wielka kabina prysznicowa. Osoby z niepełnosprawnościami mogą mieć ogromny kłopot z wejściem do wąskiej kabiny. Nieraz wanna dla seniora może okazać się bardziej funkcjonalnym i bezpiecznym rozwiązaniem. Trzeba jednak mieć świadomość, iż dla wybranych osób wejście oraz wyjście z wanny może okazać się niemal niewykonalne.

Znakomite rozwiązanie – wanna z drzwiczkami

Przyzwyczajenie dla seniorów ma ogromną wagę. Jeśli wybierają wannę, nie warto zmuszać ich do prysznica. Dodatkowo, nie w każdym mieszkaniu posiadamy możliwość zrezygnowania z wanny na rzecz prysznica bez brodzika.
Współcześnie sklepy prześcigają się w sprzedaży wielu udogodnień do wanien. Mowa tu o specjalnych uchwytach czy stopniach. Nadzwyczaj wygodna może okazać się wanna wpuszczona w podłogę. Nie każde mieszkanie jednakże pozwoli na takie rozwiązanie.
Każdy senior na pewno doceni rozwiązanie jakim jest wanna z drzwiczkami. Posiada ona niski próg wejścia dzięki czemu osoby z ograniczeniami ruchowymi nie będą miały kłopotu z wejściem do wanny.
Wanna z drzwiczkami umożliwia swobodną kąpiel bez pomocy rodziny lub opiekuna.
Wanna zbudowana jest w taki sposób, żeby niemożliwe było przypadkowe otworzenie się drzwi. Wanna z drzwiczkami to najlepsze rozwiązanie dla każdego seniora.