Najlepsze benefity pracownicze, które sprawdzają się w każdej firmie

Możliwość skorzystania bezpłatnie z prywatnej opieki medycznej, zajęć sportowych albo firma cateringowa to zaledwie kilka z wielu popularnych opcji benefitów pracowniczych. Jakie benefity zaliczane są do TOP 5 tych najczęściej wybieranych i co je charakteryzuje?

W zdrowym ciele zdrowy duch — benefit w postaci karnetu sportowego

Przeróżne bezpłatne karnety pracownicze są jednym z elementów, które pozwalają zatrzymać w firmie najlepszych pracowników. W związku z powyższym dobrze jest obserwować, jakie dodatkowe korzyści oferuje konkurencja, by móc zaoferować je swoim pracownikom. Czymś obowiązkowym są obecnie karty na zajęcia sportowo-rekreacyjne. Dają one możliwość wstęp do obiektów sportowych, takich jak baseny, siłownię czy szkoły tańca lub studia jogi. W zależności od wybranej opcji taką kartę można zaoferować zarówno pracownikom, jak i ich najbliższym albo znajomym.

Prywatna opieka medyczna — bezpieczny pracownik to szczęśliwy pracownik

Kolejnym popularnym dodatkiem udostępnianym przez właścicieli firm bywa pakiet opieki medycznej. Zakres takie usługi różni się zależnie od miejsca oraz potrzeb pracowników. Podstawowy pakiet daje pracownikowi dostęp do specjalistów i najważniejszych badań. W tym przypadku również przeważnie oferta daje możliwość objęcia pakietem też najbliższych pracownika.

Catering firmowy i jego wpływ na efektywność pracowników

Najskuteczniejszą metodą na poprawę nastroju oraz zwiększenie motywacji do pracy jest zaspokojenie głodu, to pewne. Wybierając catering firmowy, pracodawca umożliwia zjedzenie smacznego i pożywnego posiłku bez konieczności spędzania wolnego czasu na gotowaniu.

Integracja pracownicza — bo praca w zgranym zespole jest efektywniejsza

Sport, zajęcia kreatywne, dalsze i bliższe wyjazdy to coraz bardziej popularne działania, mające na celu zbliżenie do siebie pracowników oraz zjednoczenie się z firmą. Takie eventy powinny być organizowane regularnie – przykładowo raz na kilka miesięcy. Jeżeli problematyczną kwestią jest czas, można skorzystać z pomocy specjalistów, którzy zajmą się wszystkim, a event zapewni same niezapomniane chwile.

Inwestowanie w kursy dla pracownika to obustronna korzyść

Wykwalifikowani pracownicy mogą decydować o tempie rozwoju przedsiębiorstwa, a także wzrostu pozycji na rynku. Inwestowanie w rozwój pracowników to benefit, który zawsze przynosi obustronne korzyści.