Jakie ręczniki spełnią Twoje wymagania?

Na co przede wszystkim patrzymy, wybierając ręcznik? Spora część ludzi przedkłada nad wszystko atuty zdobnicze i prezencję produktu. Zdarza się, że nie pamiętamy o funkcjonalności, czyli tak naprawdę solidności wykonania.

Design czy funkcjonalność? Proponujemy jedno i drugie

Przy ocenie jakości ręczników patrzymy na grubość, chłonność, okres wysychania i solidne obszycie. Gdy priorytetem zakupu jest pochłanianie, trzeba wziąć pod uwagę dzianinę o gęstości więcej niż 0,5 kg na m kw. Takie wartości dominują w kategorii produktów bambusowych lub bawełnianych. Oba rodzaje mają mnóstwo plusów: są mile w dotyku i miękkie, a ręczniki bambusowe wykazują właściwości antyseptyczne. Kupując ręcznik bez dwóch zdań zwróć uwagę na jego wykończenie.

Ręczniki szybkoschnące

Od jakiegoś czasu korzystamy z wyjątkowo chłonnych ręczników szybkoschnących. Świetnie sprawdzają się jako ręczniki dla dzieci, jak i dorosłych, zwykłych turystów i sportowców. Oczywiście wybierając ręcznik, warto wziąć pod uwagę rozmiar w zależności od funkcji, jaką ma pełnić.

Najważniejsze przesłanki podczas zakupu ręczników szybkoschnących

Ręczniki szybkoschnące różnią się pomiędzy sobą kilkoma właściwościami:

– ile czasu potrzebują na wyschnięcie,
– intensywna chłonność,
– niewielka waga,
– korzystna cena.

Dobór zależy od naszych wymagań. Każdy z nas ma nieco inne preferencje, zatem trzeba świadomie wybierać ręczniki z weluru, mikrofibry czy frotte. Najważniejsze odmiany ręczników o krótkim okresie schnięcia da się uszeregować według wagi od najcięższych w kolejności: frotte, welurowe, z mikrofibry. Mikrofibrowe są czasem i trzy razy lżejsze od ręczników z weluru, niekłopotliwe do zapakowania, a wysychają sześć razy prędzej niż ręczniki z bawełny. Niesamowicie leciutkie, mają jednak swoje drobne niedoskonałości. Potrzebują troszkę czasu na wciągnięcie wody. Potrzebujesz dokładnie osuszyć takim ręcznikiem? Powinieneś zmiąć ręczniki dość mocno i dotykać powierzchni, które chcemy osuszyć. Trzeba będzie jednak wdrożyć się do podobnego użytkowania, toteż niektórzy nie przywykną do ich stosowania – wolą przytulność i miękkość.

Część nabywców od super schnących wersji oddala cena, gdyż trzeba za nie zapłacić nawet ponad sto PLN. Zatem osoby poszukujące ekonomicznych wariantów wolą dzianinę welurową, która płaci się za nią do 40 zł, lub jeszcze tańszą wersję frotową.