Czego warto się dowiedzieć o splocie single jersey?

Co trzeba wiedzieć o dzianinach typu single jersey?

Wzór single jersey opanował całą branżę tekstylną i lokuje się wysoko wśród wykorzystywanych dzianin. To naturalne – dzianin stworzonych z tej osnowy używa się do produkcji wielu strojów – koszulek, bluz czy piżam, a jednocześnie wyróżnia go imponująca wytrzymałość.

Kilka detali dotyczących single jersey

Sformułowanie single jersey określa jednołożyskowy splot, właśnie z tego powodu opisuje się go jako pojedynczy, podobnie pensof. Przy wytwarzaniu jersey wykorzystuje się cienką nić, zatem w rezultacie powstanie coś cieńszego od dresówek. Interesujące, że w tym rodzaju materiału możemy zaobserwować obecność innych wzorów prawej i lewej strony. Pokazuje to popularny splot swetrowy, który przydaje się w branży tekstylnej. Z jednej strony układa się w formy wyglądające jak trójkąty, przy okazji szeregujące się w rzędy. Tymczasem spodnia strona to wpadające w oko, typowe falki. Co typowe dla tej dzianiny odnotujmy podział na kilka typów gramatury. Pierwsza z nich ma 165 g. Chodzi tu o delikatny typ dzianiny, który przeważnie roluje się na brzegach. Można też spotkać single jersey 200 g, który jest nade wszystko szczególnie zwarty i mięsisty w dotyku. To najmocniej rozpowszechniony rodzaj ze względu na słabe rolowanie się krawędzi i duży wybór wytwarzanych dzianin.

Gramatura materiałów – czy to istotne?

Gramatura materiału to szczególnie ważne zagadnienie, które musisz sprawdzić w trakcie wybierania. Przez określenie gramatura rozumiemy wartość liczbowa ciężaru własnego. Fizycznie rzecz biorąc oznaczenie liczbowe dotyczy ciężaru 1 m kw. tekstyliów. Jak to się kształtuje? Na sumę ciężaru składa się rozmiar i sprężystość włókien oraz gęstość (ścisłość) splotu. Wydaje się, że cięższe materiały powinny być jednocześnie grubsze, ale w praktyce bywa z tym różnie. Mamy bowiem do czynienia wieloma zmiennymi, które oddziałują na gramaturę. Jako egzemplifikację podajmy dzianinę wyróżniającą się sprężystością, dosyć sporą grubością, ale powstałą z delikatnej i lekkiej przędzy. zachowuje lekkość. To wskazuje, że gramatura nie jest jednoznacznie odpowiedzią na pytanie co do objętości. W trakcie kupowania przez Internet najlepiej zapoznać się ze specyfikacją bądź skontaktować się z obsługą. Jeśli obsługa długo pracuje w tekstyliach, nie zobaczy w prośbie nic dziwnego i przekaże w trybie uzupełnienia dodatkowe fotografie lub uzupełniające wiadomości.