Co można postawić na pracoeniczym ogródku działkowym?

Czasem nie wiemy, jak postąpić z posiadaną działką pracowniczą. Oddać czy wcale o niej nie myśleć? Niekoniecznie, Na pewno znajdzie się dużo pomysłów jej lepszego użytkowania. Dlatego pozwolę sobie wymienić garść opcji – co będziemy mogli z takimi ogródkami zrobić.

Mała architektura na działce z altaną lub domkiem

Naszą działkę powinniśmy urządzić zgodnie z aktualnymi potrzebami. W przypadku gdy jest położona dalej od miejsca zamieszkania, to wartym rozważenia rozwiązaniem mogą być domki drewniane, z dużym potencjałem na oderwanie się od codziennego życia i dać sobie szansę na coś pozwalającego wypocząć. To idealna opcja, by odpocząć po trudach codzienności w stworzonym do tego miejscu. Jednakże sytuacja nie wygląda tak prosto, jak by się mogło wydawać. Najlepiej będzie postawić domek z wymiarem nie wyższym od 35 m2 – na działce pracowniczej nie powinno stać nic większego. Powinno się mieć to na uwadze, planując podjęcie budowy. Gdy już zorganizujemy nowy azyl, wówczas od ręki zorganizujemy na łonie natury spotkanie z rodziną lub znajomymi przy smakołykach z grilla. Bardzo dobrze, jeśli taka działka jest oddalona od twojego stałego adresu, gdyż w takim układzie możemy spokojniej zażywać wywczasów, bez potrzeby zastanawiania się o tym, co teraz dzieje się we własnych czterech ścianach. Następnym pomysłem na budowę na terenie ogródka jest altana. Altana jest bardziej ekonomiczna aniżeli domki drewniane, a posłuży tak samo dobrze do spędzania czasu w gronie znajomych. Jednak to alternatywa wyłącznie do spotkań w pogodne dni, a jeśli pojawią się opady i chłody, konstrukcja nie ochroni przed kaprysami aury.

Na co uważać podczas stawiania altanki lub domku?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, by przestrzeń użytkowa nie była większa niż niż 35 m2, ponieważ inaczej będziemy potrzebowali pozwolenia na budowę. Także sama wysokość dachu ma znaczenie, gdyż wysokość do 5m przy dachach stromych i 4m przy dachach płaskich to granica, której nie możemy przekroczyć. Czy to wystarczy, by wyposażyć domki drewniane mazowieckie ergonomicznie i zmieścić tam wszystko, co niezbędne? Pełne wyposażenie może pozostać trudne do używania od ręki. W wyposażaniu domku pomocne okazują się dokładne plany jego budowy – warto nabyć go zamiast decydować się na radosne budownictwo.