Wybierasz się kamperem na wczasy? Zaopatrz się w niezbędne akcesoria!

Coraz częściej postanawiamy zaplanować urlop bliżej natury. Z pewnością nie jest to jedyna forma wypoczynku i nie każdy darzy ją zainteresowaniem. Jednak ci, którzy upodobali sobie tego typu sposób na relaks, powinni bez przeszkód stwierdzić, iż został ich czymś więcej. W związku z tym sam przyjazd na pole kempingowe nie wystarcza! Przed wyjazdem odbywają się połowy innowacyjnych rozwiązań, a nowe akcesoria do kampera błyskawcznie stają się niezastąpione. Co trzeba wybrać do swojego pojazdu?

Zastosuj wariant z klimatyzacją

Sklepy online oferują sporą gamę sprawdzonych renomowanych, kamperowych marek klimatyzatorów. W przypadku, gdy kamper nie posiada fabrycznej klimatyzacji bądź obecna wymaga wymiany – to właściwa pora, by się temu przyjrzeć. Podławkowy czy dachowy – niezależnie od opcji niełatwo wyobrazić sobie dobry kamper. każdy z tych sprzętów wykazuje sporo plusów. Klimatyzatory pod ławkę pozostawiają optymalną stabilność, ale zabiorą nieco powierzchni. Z kolei te mocowane na dachu dają więcej swobody, ale warunkują stabilność maszyny.

Akcesoria do kampera przydadzą się też w wersji do jadalni

Wyjazd na kemping pobudza apetyt. Dlatego nie można pominąć akcesoriów kuchennych w pojeździe. Zacznijmy od organizerów do przechowywania szklanek i talerzy, żeby nie wysypały się w drodze. Pomogą w tym również kubki i talerze z alternatywnych materiałów, jednak pojemnik świetnie je dla nas zabezpieczy. Najlepszy będzie orgaznizer z gumy, a wszystko uzupełni taca ochronna. Także zabranie przenośnego wiaderka Fold Away również jest dobrym rozwiązaniem. To naprawdę praktyczna organizacja miejsca bez zmian w funkcjonalności.

Uzupełnij sprzęty kuchenne zastawą na stół. Eleganckie i praktyczne komplety, polecane przez licznych klientów, to te wykonane z melaminy – dobrze działa na kempingach. Melamina jest odporna na stłuczenie, dzięki temu nie jest konieczne martwienie się o wspomagające zabezpieczenia naczyń przed rozpoczęciem wyprawy. Postaw na zestaw, dobrany do ilości osób, które mogą podróżować na kemping. Kiedy chcesz, znajdziesz również sprzęty do jedzenia pojedynczo. Zwolennicy grillowania powinni trochę bardziej poznać kuchenne akcesoria do kampera, takie jak grille gazowe przeznaczone do stosowania na kempingu. To zarówno maleńkie piece z dwoma palnikami, które prosto można odpalić w dowolnym zakątku, jak i większe grille z rusztem, na którym da radę przygotować obiad dla wszystkich. Dużą zaletą grillów gazowych jest bezdymność.