infekcje intymne – wszystko co musisz wiedzieć

Infekcje miejsc kobiecych objawiają się na przeróżne sposoby. Jedne mogą być cięższe, a drugie słabsze. W pierwszej kolejności warto znaleźć źródło schorzenia, tudzież w drugiej kolejności zarekomendować właściwe leczenie.

Jak działają środki na problemy typowo „kobiece”?

W aptekach, spotyka się szeroką gamę leków pomocniczych w kuracji infekcji obszarów „kobiecych” – schorzeń bakteryjnych, grzybiczych , a także wirusowych. Są to m.in. żele aplikowane dopochwowo, kremy z probiotykami oraz maści np. takie mające w składzie wyciągi roślinne. W przypadku zakażeń pochodzenia grzybiczego używa się bardzo dobrze tabletki substancje wsparte liofilizatami drobnoustrojów szczepów Candida. Za to przy stanach zapalnych lub przy suchości pochwy, stosuje się między innymi np. globulki propolisowe, czopki, specjalistyczne tampony czy żele zawierające w specyfikacji kwas mlekowy, glikogen i inne pomocne substancje o działaniu leczniczym.

Substancje mające wspomóc leczenie infekcji intymnych, tłumią podrażnienia, świąd, pieczenie , a także pozbywają się przykrego zapachu. Wspierają utrzymanie prawidłowego, kwaśnego pH okolic intymnych, co sprawia, że zostaje utrzymana naturalnego rodzaju bariera przed zarazkami. Oprócz tego, środki te działają przeciwzapalnie i antygrzybiczo, co więcej, należycie nawilżają strefę intymną. Medykamenty przeznaczone przeciw grzybicy obszarów intymnych, eliminują drożdżaki i oczywiście jednakowo wspomagają organizm w walce z zakażeniem. Ich działanie jest wszechstronne.

Naturalna recepta na leczenie dolegliwości formy intymnej.

Poza ww. środkami, nie wolno zapomnieć o ziołach i roślinach leczniczych. Przygotowywanie nasiadówek to dość powszechna forma walki przejawów choroby. Już po wstępnym użyciu zauważa się ukojenie. Co służy do komponowania wywarów, kompresów i kąpieli ziołowych? Najpopularniejsze są takie zioła jak Matricaria chamomilla, dębowa kora, Urtica dioica, nagietek, szałwia, kwiecie krwawnika pospolitego i jasnoty białej. Zioła i innego rodzaju rośliny o właściwościach leczniczych uśmierzają świąd, pieczenie, zaczerwienienie, uczucie bólu, lecz przeciwbakteryjnie, bakteriobójczo, antyalergicznie a także antygrzybiczo.

Zwykle też stosuje się lekarstwa, których bazą jest propolis. Są to ww. czopki propolisowe dopochwowe, specyfiki i mazidła, które można przygotować również własnymi siłami. Propolis to powszechnie zwany „naturalny antybiotyk”, który jest owocem działalności pszczół, a którego używają jako wyściółka ula. Zdarza się, że dodawane są do mazideł i kremów związki o właściwościach wspomagających np. olejki eteryczne, wazelina, wyciągi roślinne , jak również witaminy. Tego typu substancja bazująca na propolisie, ma oddziaływanie wielokierunkowe. Degraduje grzyby, bakterie i innego typu drobnoustroje stanowiące zagrożenie dla zdrowia. Smarowidło bądź czopki propolisowe dopochwowe można używać także na hemoroidy bądź inne stany zapalne intymnych części ciała.

Obowiązkiem jest zapobieganie, aby nie dopuścić do rozwoju lub pogorszenia stanu zapalnego. Każdego dnia higiena za pomocą profesjonalnych płynów do higieny miejsc intymnych o właściwym pH 5.5 stanowi fundament. Wielką rolę ma również wypijanie dużej objętości cieczy, które właściwie nawadniają organizm, nawilżają skórę i pozbywają się szkodliwych metabolitów. Ubieranie przewiewnej i nieobcisłej bielizny to też niezwykle znacząca kwestia.